Електрофорез лікарський
Сучасна терапевтична методика під назвою електрофорез лікарський включає паралельне застосування медикаментозних препаратів і гальванізації (дії на організм слабким постійним струмом).
Завдяки іонотерапії (інша назва лікарського електрофорезу) вирішується проблема точкової доставки медичних препаратів у конкретну ділянку організму, що потребує лікування.
Під впливом електролітичної дисоціації молекули ліки розпадаються на заряджені іони та легко проходять через тканини організму, притягуючись до введеного електроду. Досягши мети, іони розряджаються, перетворюючись на атоми з високим рівнем хімічної активності, що забезпечує високий лікувальний ефект.
У яких випадках електрофорез лікарський найбільш ефективний
Іонотерапія, як комплексна методика, позитивно впливає на обмінні процеси в клітинах тканин. Також електрофорез лікарський здатний скоригувати імунну систему, активізуючи здатність організму до опору хвороби. Слід зазначити гнучкість іонотерапії - залежно від вибору домінантного електрода лікар може досягти різних терапевтичних ефектів.
Вплив негативного заряду катода:
- покращується обмін речовин та внутрішньоклітинний метаболізм;
- збільшується вироблення організмом біологічно активних речовин;
- розширюються судини кровоносної та лімфатичної систем;
- нормалізується функція залоз внутрішньої секреції;
загальна релаксація організму.
За допомогою анода (позитивний заряд) досягаються такі терапевтичні цілі:
місцева анестезія;
зменшення ділянок, схильних до запального процесу;
виведення зайвої рідини з організму;
досягається седативний ефект.
У сучасних умовах електрофорез лікарський застосовується на лікування великої кількості поширених захворювань. Методика застосування електричного поля найефективніша в наступних напрямках медицини:
серцево-судинна система (лікування гіпертонії та гіпотонії, атеросклерозу, ішемічної хвороби);
неврологія (мігрені, неврози, запальні процеси та захворювання центральної нервової системи);
пульмонологія (пневмонія, бронхіти, астма);
ортопедія та ревматологія (запальні процеси опорно-рухового апарату, деформуючий остеоартроз, травми суглобів);
дерматологія (телеангіектазія, вугрові рубці, себорея);
хірургія (опіки, рубцеві зміни, контрактури);
стоматологія (флюороз та інші захворювання зубів, запалення ротової порожнини, відновлення функції слинних залоз).
Педіатрія є областю, в якій електрофорез лікарський довів високу ефективність в повній мірі. Зокрема, він застосовується для лікування наслідків пологових травм і патологій неврологічного характеру у однорічних дітей. Вибираючи певний лікарський препарат, дитячий терапевт може вирішити безліч проблем, процес лікування яких раніше був затруднений:
-бронхіальна астма;
- респіраторні та хронічні захворювання;
- дитячий ревматоїдний артрит;
- захворювання шлунково-кишкового тракту;
- алергічні процеси, захворювання органів ЛОР.
Застосування лікарського електрофорезу також має низку протипоказань. Вони пов'язані здебільшого з наявністю новоутворень, поруч хронічних захворювань, індивідуальною непереносимістю до лікарських препаратів. У будь-якому випадку попередня консультація терапевта є обов'язковою умовою перед початком застосування процедури електрофорезу.
Практика показала, що електрофорез лікарський – найкращий спосіб точкового впливу медичних препаратів. Завдяки йому максимально проявляються фармакологічні властивості ліків, при цьому його дозування суттєво знижено, що зменшує ризик появи негативних наслідків.
Comentarios