top of page

Заняття «Подорож в країну Мультляндію»



План-конспект заняття з фізичної культури для дітей старшої групи(шостого року життя) з використанням інноваційних фізкультурно-оздоровчих технологій «Масажно –ігровий мікс»

«Подорож в країну Мультляндію»


Програмовий зміст: Вчити дітей метати мішечки з піском вагою 200 г правою та лівою рукою від плеча. Розучити комплекс фіз. вправ з елементами масажу «Чистими зростаємо». Повторити ходьбу змійкою між розставленими предметами. Закріпити стрибки у висоту зігнувши ноги. Розвивати під час гри « Лопни пузирь» швидкість та спритність, орієнтуючись у просторі. Виховувати почуття дружби і колективізму.

Місце проведення: спортивна зала

Обладнання та інвентар: доріжка здоров’я, мильні пузирі, книжка, масажна печатка.

Хід заняття

І. Вступна частина.

Фізінструктор:

Встаньте, діти, всі рівненько

Діти в Україні говорять, що добрий гість-дому радість. Гадаю, що ви, як і я раді нашим гостям. Тож давайте з ними привітаємось.

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєти ви! Бажаю вам я!

Так діти наш сьогоднішній день буде дуже цікавим та веселим, адже ми з Вами вирушимо у подорож до країни Мультляндіїї. Дорогою нас чекають різні пригоди та перешкоди. Чи готові ви їх подолати? (Відповідь дітей).

Але спочатку я пропоную Вам переглянути невеличкий мультфільм. (перегляд відео).

Прихід хлопчика Бруднулі

Бруднуля: Добрий мої малята любі хлопчики й дівчати

Допоможіть будь-ласка діти

Я не розумію, що трапилося простирадла повтікали, ковдра з ними за поріг, я за книжку- утекла, хочу я напитись чаю, але що це? Сам не знаю. Що зробилось? Що зробилось? І від чого все кругом підхопилось, завертілось закрутилось млинком (плаче).

Добре Бруднулю ми вирішимо твою проблему і допоможемо тобі. Але спочатку нам треба трішки підготуватися.

Ну ж мої малята ви готові? (відповідь дітей). Отже вирушаймо.

Шикування в колону.

Треба нам допомогти

Вирушаємо завзято

Раз-два , три –чотири

Ми йдемо до Мойдодира (ходьба звичайна)

Перешкоди подолайте

Ширше крок, - переступайте. (ходьба широким кроком

Всі крокують залюбки

Ще й виконують стрибки (стрибки на двох ногах з просуванням впред)

Гарна подорож для всіх

Приготуйтесь зараз біг.

Вже стомились наші ніжки

Відпочинемо ми трішки. (ходьба звичайна)

Перешикування в дві колони.

ІІ. Підготовча частина.

Прихід Мойдодира: Ах негарне, неумите поросятко

Чорне ніби сажотрус, ти на себе подивись!

Рано-вранці на світанку умиваються качата, кошенята й мишенята.

І жучки, і павучки. Тільки ти не умивався, замазурою зостався.

І втекли від замазури і штанці і чобітки.

Я великий Умивальник славнозвісний Мойдодір

Умивальників начальник і мочалок Командир.

Дітки мої любі допоможіть Бруднулі.

Покажіть і розкажіть як треба користуватися мочалками.

Дітки допоможемо ми нашому хлопчику?

Комплекс масажно-ігрових вправ «Чистими зростаємо».

Мишенята прокидаються і потягуються. 1. «Ось прокинулася ніжка ми погладим її трішки» – погладжування лівої та правої гомілки.

2. «Губка біжить по ніжці, як мурашка по доріжці – постукування лівої та правої гомілки.

3. Промінчики жовтенькі лягають на животик

Вони такі тепленькі, немов пухнастий котик – погладжування м’язів живота.

4. Веселий біг струмок, повернув на грудки, завернув він на бочок – покотився прудко – постукування правого та лівого боків спини.

5. Ти скоріше поспішай губкі шийку підставляй – постукування а потім поглажування шиї.

6.Хай водичка ллється, ллється – з нею сила додається - погладжування та постукування лівої та правої руки.

А тепер дітки давйте ми з вами зробимо невеличкий масаж нашого лиця.

«ЛАДОШКИ» (самомассаж лица)

Вот у нас игра какая:

Хлоп ладошка,

Хлоп другая!(хлопки в ладошки)

Правой,левую ладошку

Мы похлопаем немножко (шлепки правой рукой по левой от плеча к кисти)

А потом ладошкой левой

Ты хлопки погромче сделай (руки поменяли)

А потом, а потом,

Даже щечки мы побьем (легкое похлопывание по щекам)

Вверх ладошки!

Хлоп, хлоп (хлопки над головой)

По коленкам – шлеп,

По плечам теперь похлопай ( хлопки по коленям и плечам)

По бокам себя пошлепай! (шлепки по бокам)

Можем хлопнуть за спиной!

Хлопаем перед собой (шлепки по спине и по груди)

Справа –можем,

Слева-можем!

И крест накрест руки сложим! (шлепки по груди слева и справа)

И погладим мы себя.

Вот такая красота ( поглаживание по рукам, груди, бокам, спине и ногам.)

Вправна губка моя

Чистішим буду я!

ІІІ. Основна частина.

1. Метання мішечків з піском 2. Ходьба змійкою між розставленими предметам 3. Стрибки у висоту зігнувши ноги

Бруднуля: А зараз малята я вам хочу подякувати за те, що ви повернули всі мої речі га свої місця. Тому я пропоную вам трішки пограти. Рухлива гра «Лопни пузирь»

ІV. Заключна частина

Вправи на відновлення дихання.


Заняття відповідає вимогам БК освітній програмі «Дитина». Відповідало даній віковій групі. Програмовий зміст було виконано. Були залучені всі діти групи до заняття і їх увага була сконцентрована.

Під час загальнорозвиваючих вправ була використана методика М.Єфименко, «Масажно-ігровий мікс »яка спряла розвитку гнучкості дітей їх психологічному комфорту, позитивного самопочуття під час виконання вправ. Були використані інноваційні фізкультурно - оздоровчі технології такі як, доріжки для ЗРВ, доріжка здоров’я, масажні рукавички.


Comments


Наше життя
Архів
bottom of page