Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області
Вовчанський ЗДО №7 (ясла-садок)
Консультація для вихователів: «Як налаштувати дітей перед виступом на публіку»
Виступ на публіку – це дуже відповідальна подія, напередодні якої діти часто бувають напруженими, розгубленими, надмірно збудженими, а інколи, навіть, наляканими. Саме тому музичний керівник та педагоги мають уміти за допомогою певних психологічних прийомів налаштувати своїх вихованців на майбутній виступ, заряджати їх позитивними емоціями.
Насамперед безпосередньо перед виступом дітям потрібно розслабитися і заспокоїтися. Задля цього я рекомендую з допомогою психолога зробити кілька повільних вправ на дихання, полежати на килимку з заплющеними очима, послухати спокійну музику тощо. У процесі такої своєрідної медитації потрібно налаштовувати дітей на успіх, не загострювати їхню увагу на важливості події, яка має відбутися за їхньої участі. Адже це може викликати у дітей надмірне хвилювання.
Якщо ми помічаємо у своїх вихованців м’язову напругу та певні негативні емоції, то можна запропонувати звільнитися від них під час рухових вправ. Наприклад, діти можуть зробити зарядку під улюблену веселу музику. Так діти швидше позбудуться фізичною скутості, вивільнять власні страхи і хвилювання, отримають заряд бадьорості та гарного настрою.
Обов’язково перед виступом показуємо дітям прикрашену залу. За кілька годин до виступу можна попросити дітей спокійно походити там, все уважно роздивитися , або призвичаїтися до нового оформлення, декорацій, прикрас тощо. Кожному учаснику майбутнього свята педагог повинен показати місце, де він стоятиме, розказуючи віршик або співаючи пісеньку, гратиме свою казкову роль, танцюватиме тощо. Знайома обстановка і заздалегідь відоме дітям місце їхнього розташування на сцені (у святковій залі) надають їм упевненості, емоційної та фізичної розкутості.
Ознайомлюючи дітей з приміщенням, педагог обов’язково має звернути їхню увагу на ту його частину, де сидітимуть глядачі, аби потім поява сторонніх не була для дітей несподіванкою, не викликала додаткового хвилювання та не відволікала від виступу.
У своїй роботі я раджу вихователям застосовувати ще один універсальний психологічний прийом, який може допомогти відволікти та розслабити дітей. Це – бесіда про те, що відбудеться вже після знакової події, зокрема після виступу на публіку. У розмові з дітьми вихователю за жодних обставин не потрібно згадувати про особистий негативний досвід виступу на публіку, нехай навіть і жартома. Це може викликати у дітей тривогу та почуття страху, усі докладені раніше зусилля виявляться марними.
Уже після виступу дітей на публіку. Незалежно від того. Як вони проявили себе – їх неодмінно треба похвалити. Це надасть дітям почуття впевненості та віру і власні сили, адже саме на таких виступах вони отримують свій перший досвід спілкування, вияву ініціативи та самостійності.
А це, зрештою, потребує щирої підтримки та уваги з боку дорослих.
Якщо дотримуватись таких нескладних правил, діти отримають задоволення від свята і стануть більш впевненими
Comments